: این جور دندانایی سفید و براق داشته باشین

: فرقی که بین دندونای شیر و دندونای دائمی هست بدین ترتیبه:

دندونای دائمی دارای مینای و ساختار متفاوت تری نسبت به دندونای شیری هستن.این فرق اساسی با بالاتر رفتن سن و رشد دندونای بیشتر بروز می کنه، مسئله مهمی که در مورد دندونای پیش میاد در مورد طرز نگهداری و مراقبت اوناس.اگه به درستی از دندانهایتان مراقبت نکنین باعث می شه که مینای دندون هاتون کم کم باریک شده و از بین برن.

 

چه کارایی رو باید انجام بدیم و از چه کارایی باید بپرهیزیم؟

دندانامون طبیعتا سفیده اما دندونای بعضی از افراد کمی سفید تر یا کمی زردتره.

در وحله اول باید بدونین،سفیدی و جنس دندون از همون دوران کودکی،و از دندونای شیری کودکان مشخص می شه به خاطر همین والدین باید از همون اول توجه خاصی رو به دندونای کودکشون دارا باشن.

* به عاجای دندون تون هم باید اهمیت بدین.چون عاجای دندون هم نقش بسیار مهمی رو در استواری و پایداری دندون اجرا می کنن.عاجای دندون نقش مستقیمی در سفیدی و درخشندگی دنداناتون دارن.

 

شما می خواین دندونای سفیدی داشته باشین یا اینکه دندونای تون براق باشن؟

فرق جزیی اما مهمی بین دندانه های سفید و دندونای براق هست.خیلی از ادما از مواد سفید کننده یا پودرای سفید کننده دندون استفاده می کنن به امید اینکه دندونای شون براق شن.

 

عواملی که باعث می شه دنداناتون براق شه بدین ترتیبه: 

 *استفاده مرتب و همیشگی  از مسواک .

 

*هیچ وقت مسواک رو روی لثه های خود نکشید چون باعث می شه که لثه های تون از بین رود و وقتی که لثه از بین رود، دندون دیگه پایه و جایگاهی واسه حفظ خود نداره.

 

 *بعضی از افراد چگونگی درست مسواک زدن رو نمی دونن.به خاطر همین ممکنه نا آگاهانه مینای دندون شون رو از بین ببرن.چگونگی درست درست مسواک زدن رو از دندانپزشک خود بیاموزید.

 

 *اگه از مینای و عاج دندون تون خوب مراقبت کنین،بعد از یه مدت،از سفیدی و شفافیت دندونای تون متحیر میشین.

 

 *خیلی از افراد با جرم گیری همیشگی و مرتب،دندونای شون رو براق و تمیز می کنن.اما مراجعه های زیاد پیش دندانپزشک واسه جرم گیری،باعث می شه که مینای دندون هاتون مقاومت خود رو از دست بده.

 *آدمایی که فت و فراوون از چای،قهوه استفاده می کنن باعث می شه که دندون هاشون رنگ زردی رو به حود بگیره،چون این مایعاتی که میل می کنین دارای رنگ موثری واسه تغییر سطح دندون شمان.

 

 *کیکای بسیار شیرین رو نخورین یا اگه از این کیکای میل می کنین،بعد از خوردن از مسواک استفاده کنین.چون کیکای که خیلی شیرین هستن دشمن اصلی دندون هستن.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *