تا الان مطالب زیادی در مورد درست راه رفتن و مشکلات به وجود اومده به وسیله درست راه نرفتن شنیدین. اینکه مثلا با گذاشتن پاهای خود به سمت داخل به این درد دچار میشین و یا چیزای دیگه..

حالا محققان مرکز تحقیق از بین رفتنی در دانشگاه توئنته هلند تازگیا کفشی رو به بازار عرضه کردن که در واقع با سنسورهایی که در کف اون تعبیه شده به طور کامل شما رو با طرز راه رفتنتون آشنا می کنه و در واقع به شما واسه اصلاح چگونگی راه رفتنتون کمک می کنه.

این کفش با نام فورس شو به چهار سنسور در کف خود و در زیر پاشنه و جلوی پا مجهزه که دقیقا اندازه فشار وارده از فسمتای جور واجور پای شما روی زمین رو ثبت می کنه. این کفش در واقع واسه اصلاح چگونگی راه رفتن در آدمایی که در راه رفتن خود مشکل دارن تولید شده اما محققان اعلام کردن که به فکر گسترش این طرح به ورزش و به کار گیری یافته های اون واسه پیشرفت ورزشکاران هستن.

جالبه بدونین معمولا واسه اینکه شخصی طرز راه رفتن خود رو موشکافی کنه علاوه بر راه هایی که ارتوپدها با معاینه کف پاهای هر شخص به دست می یارن نگاه کردن به زیر کفش شخصه تا با فرو رفتگیای بوجود اومده متوجه چگونگی راه رفتن شخص شد.

منبع : Farnet.ir
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *