: این کارا رو قبل از رابطه جنسی انجام ندین

: این کارا رو قبل از رابطه جنسی انجام ندین

یکی از نشونه های مهم یه زوجای خوشبخت و معتقد به زندگی، داشتن رابطه جنسی سالم و لذتبخش واسه هر دو طرفه. اگه احساس میکنین میل و تمایل خود رو از دست دادین یا این روابط میان شما و همسرتون اون طور که توقع دارین پیش نمی ره، حتما باید از چند رفتاری که در ادامه اشاره شده دوری کنین.

واسه اینکه بتونین از یه رابطه سالم و قشنگتر لذت ببرین باید از بعضی کارا قبل از نزدیکی دوری کنین و قبل از رابطه جنسی این کارا رو انجام ندین:

زیاد غذا نخورین
زیاد غذا خوردن باعث می شه احساس سنگینی و خواب آلودگی کنین مخصوصاً اگه غذاتون شامل مقدار زیادی کربوهیدرات مثل برنج باشه. به جای غذاهای سنگین بهتره کمی میوه یا آجیل و مقدار زیادی آب بخورین که سطح انرژیتان رو هم بخوبی بالا میبره.

قرص نعنا نخورین
با اینکه بوی بد دهن یکی از بد ترین وضعیتهاییه که قبل از رابطه جنسی  می تونین داشته باشین و خوردن قرص نعنا می تونه به بهتر شدن این وضعیت کمک کنه اما به کار گیری این قرصا قبل از رابطه جنسی عالی نیس. منتول موجود در قرصای نعنا سطح تستوسترون رو در بدنتون کاهش داده و درنتیجه میل جنسیتون رو کم می کنه. واسه نابود کردن بوی بد دهن، می تونین مسواک زده یا از شویندهای دهن استفاده کنین.

بر استرس و اضطراب خود قبل از رابطه پیروز شدین
استرس زیاد نابودکننده زندگی جنسی شماس. استرس و اضطراب می تونه موجب مشکلات جنسی مختلفی مثل اضطراب کارکرد و یا در بعضی موارد مشکل نعوظ شه. اگه خیلی استرس دارین که در این حالت به ایجاد رابطه دست به کار شین، چند دقیقه قبل از رابطه مدیتیشن و کسب آرامش کنین، یا از همسرتون بخواین کمی ماساژتان بده. مصرف بیشتر میوه ها و سبزیجات هم می تونه در بهبود این وضعیت کمکتون کنه.

زیاد به بدنتون توجه نداشته باشین
دیدن عکسا و فیلمای مربوط به سوپراستارا و سوپرمدلا، فشار بسیار زیادی به افراد وارد می کنه چون خیلیا دوست دارن از نظر ظاهری ایده آل به نظر برسن و وقتی نتونن خود رو به اون صورت درآورند دچاد ناامیدی و اضطراب می شن. قبل از این که به فکر رابطه جنسی باشین فکرهایی مثل «به چه دلیل هیکلم بهتر از این نیس؟» یا «به چه دلیل شکمم اینقدر چربی داره» رو کنار بذارین و فقط از لحظۀ بودن با همسرتون لذت ببرین و اجازه ندین فکرهای منفی میل جنسیتون رو نابود کنه.

اگه توقعاتتان خیلی بالا باشه و در اون رابطه جنسی برآورده نشه، فقط موجب پایین اومدن اعتماد به نفس خودتون شدین که نه فقط واسه زندگی جنسیتون بلکه واسه کل زندگیتون اصلا خوب نیس.

خودارضایی نکنین
بعضی افراد واسه این که به فکر خودشون مدت ارتباطشونرو طولانی تر کرده باشن یا عمل انزال رو به تاخیر اندازند، قبل از رابطه، خودارضایی می کنن! غیر از حرام بودن این عمل از نظر دینی، این کار بسیار محتمله که نتیجه عکس بده و نعوظ پیش یا بین رابطه بدرستی انجام نشه.

از الگوی همیشگی تون پیروی نکنین
نداشتن خلاقیت و نوآوری در رابطه جنسی ، شور و اشتیاق و عشقی رو که بینتون هست روزبروز کمتر می کنه. وقتی رابطه جنسی براتون به شکل عادت یا عملی ماشینی دربیاد، میل جنسی در هر دوی شما کم کم کم می شه. هیچ ایرادی نداره؛ شما زن و شوهرید و یکی از عواملی که باعث میشه زن و شوهر به فکر روابط خارج از زناشویی نیفتند همینه که از رابطه با همسرشون اون طور که دوست دارن لذت ببرن. بدین منظور، تلاش کنین از حالتا و مکانهای جدید استفاده کنین، خیالپردازیای همدیگه رو برآورده کنین و واسه حفظ شور و عشق بین خودتون، وضعیتهای متفاوت رو امتحان کنین.

نوشیدنی الکلی نخورین و سیگار نکشید
ثابت شده که هم سیگار و هم نوشیدنیای الکلی موجب کاهش میل جنسی می شن. کشیدن سیگار جریان خون در بدن رو سخت کرده، از اونجا که تحریک جنسی به اون وابسته، واسه بهتر کردن زندگی جنسی خودتون هم که شده باید از اون دوری کنین. با اینکه بعضی افراد تصور می کنن مشروبات الکلی تحریک کننده هستن، از نوشیدن اونم باید دوری کنین چون این نوشیدنیا کارایی جنسی رو پایین می آورد. اگه قبل از رابطه میل به خوردن دارین میوه و سبزیجات بخورین که قدرت باروری رو بالا می بره.

با همسرتون بحث و جنگ نکنین
بحث و جنگ بین زن و شوهرا مخصوصاً بعد از چند سال اول ازدواج که دو طرف تازگی خود رو واسه هم از دست میدن مسئله ای عادیه اما این بحثا و اختلافات قبل از رابطه جنسی همه چیز رو بد تر می کنه. یعنی اگه دعوا ای کردین به فکر رابطه به بهونه آشتی نباشین چون شاید به نظر برسه که هر دوی شما اون اختلافات رو از یاد بردین اما بازم ممکنه جایی در مغز شما یا همسرتون بخشی از اون باقی مونده باشه و میل و انگیزه خوشحال کردن خود و همسرتون رو از دست بدین.

خیلی توقعاتتان رو بالا نبرین
اگه تازه ازدواج کردین و دفعه اولیه که می خواین با همسرتون رابطه جنسی داشته باشین، باید همه اختیار رو به زمان بدین. بدن آدمای جور واجور فرق داره و باید بذارین که شناخت شما از بدن همدیگه کم کم انجام بشه.

از مصرف نوشیدنیای انرژی زا دوری کنین
بااینکه ممکنه تصور کنین که نوشیدن یه نوشابه انرژی زا قبل از رابطه جنسی فکر خیلی خوبیه چون می تونه سطح انرژیتان رو بالا ببره اما این نوشابه ها پر از قندند که فقط واسه یه مدت کوتاه سطح انرژیتان رو بالا برده و بعد شما رو بسیار خسته تر از قبل می کنه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *