آکایران :فعالیتایی مثل دکلره کردن کل موها، تتوی ابرو، بوتاکس و. . . اونم واسه اولین بار از جمله کارای زیبایی هستن که در این روزا انجام اونا براساس راهنمایی « راضیه بناییان » کارشناس آرایشگری به شما پیشنهاد نمی شه. پس با ما همراه باشین.

قبل از عید این کارای زیبایی رو انجام ندین

بنا : بیشترین مشکلات به وجود اومده به وسیله تزریق بوتاکس به کار گیری مواد ارزون و غیرمجاز و تزریق به وسیله افراد غیرمتخصص و آموزش ندیده در آرایشگاها و سالنای خوشگلیه.
تصویر 6 اقدام زیبایی که نباید قبل از عید انجام بدین! خیلی از خانوما بهترین فرصت واسه انجام بعضی تغییرات در مورد زیبایی ظاهری خود رو در روزای نزدیک عید نوروز می دونن تا واسه دید و بازدیدهای عید چهره جدید و متفاوتی داشته باشن، خیلی از این تغییرات، اثر مثبتی داره و باعث جذاب شدن فرد می شه، اما یه سری تغییرات هستن که در روزای آخر سال انجام اونا با خطر همراه س، مخصوصا فعالیتایی که واسه اولین بار انجام می شن یا دوره وقتی خاصی رو واسه اثبات اون روی چهره نیاز دارن.

فعالیتایی مثل دکلره کردن کل موها، تتوی ابرو، بوتاکس و. . . اونم واسه اولین بار ازجمله کارای زیبایی هستن که در این روزا انجام اونا براساس راهنمایی « راضیه بناییان » کارشناس آرایشگری به شما پیشنهاد نمی شه. پس با ما همراه باشین.

 

تتوی ابرو رو قبل از عید از یاد ببرین

اگه قصد انجام تتوی ابرو دارین و تا حالا این کار رو انجام نداده اید، کارشناسان زیبایی به شما پیشنهاد می کنن که واسه اولین بار نزدیک سال نو این کار رو انجام ندین. تتو جدای از التهابی که واسه پوست بوجود میاره، ممکنه واسه اولین بار به شکل و رنگ دلخواه شما درنیاید و به بازسازی نیاز داشته باشه. انجام تتو به وسیله یه فرد مجرب با مواد شیمیایی تقریبا بی خطر و در شرایط استریل و وسایل یه بار مصرف هم می تونه با آسیب همراه شه. واکنشای آلرژیک فوری یا تاخیری، ریزش موی ابرو، ایجاد توده در اثر التهاب، آوردن گوشت اضافه و عفونت موضعی بخشی از مشکلات انجام تتوه. ضمن اینکه بخشی دیگه از مشکلات هم مربوط به تحریک سیستم ایمنی بدن و بروز مشکلات آلرژی مانند کهیر، حساسیتای پوستی و حساسیت به نور خورشید می شه. اختلالای التهابی پوست به وجود اومده به وسیله تتو ممکنه از دو روز تا یه ماه بعد از انجام اون ادامه داشته باشه.

 

قبل از عید موهاتون رو دکلره نکنین

دکلره کردن موها از اون دسته فعالیتای خوشگلیه که تغییر زیادی در چهره فرد بوجود میاره. وقتی مو رو دکلره می کنین، مو دچار آسیب شیمیایی می شه، چون بافت طبیعی اون از بین میره و مو خشک و آسیب دیده می شه. از طرف دیگه مویی که در برابر مواد دکلره ناجور قرار گرفته باشه به اصطلاح آرایشگرها می سوزد و وقتی مو این حالت رو پیدا می کنه دیگه به طور کامل از بین رفته و با هیچ روشی دوباره زنده نمیشه. کسائی که سابقه اگزما، آسم و بقیه آلرژیا رو دارن هنگام کار با دکلره باید بیشتر حواس شون رو جمع کنن چون مواد دکلره بسیار قویه و می تونه تموم این مشکلات رو فعال و شدید شدن کنه.
هنگام به کار گیری مواد اکسیدان اگه غلظت موادی که روی سر گذاشته می شه بیشتر از اندازه باشه، این مواد باعث ایجاد سوختگی پوست کف سر می شن، چون به سرعت با پروتئینای پوست و مو ترکیب می شن و می تونن حالت سوختگی روی پوست به وجود بیارن. اگه کسی دچار اینجور سوختگی شه، باید بدون این دست اون دست کردن به متخصص پوست و مو مراجعه کنه تا دکتر، درمان سوختگی شیمیایی بکنه. ضمن اینکه وقتی واسه اولین بار موی خود رو دکلره می کنین، به دلیل تغییر زیادی که در چهره شما ایجاد می شه، ممکنه در مرحله اول اصلا از ظاهر جدید خوش تون نیاد و توی ذوق تون بخوره. پس بهتره زمان کافی واسه عادت کردن به چهره جدید خود داشته باشین و این جوری تغییرات رو به زمان بهتری که دید و بازدیدها کمتره بندازین.

 

قبل از عید پوست تون رو لایه برداری نکنین

معمولا پزشکان متخصص پوست و مو واسه شفاف کردن پوست یا واسه درمان جوش و لک یا چروک صورت کرما یا محلولای لایه بردار تجویز می کنن. مشکل اصلی موقعیه که اول اینکه مصرف کننده غیر متخصص چگونگی مصرف و مقدار مصرف یا اجناس رو ندونه، دوم اینکه پوست مصرف کننده حساس باشه و این ترکیبات با پوست فرد مصرف کننده اصلا موافق نباشه. در اینصورت ممکنه شخص دچار قرمزی، خارش یا خشکی شدید در بعضی نقاط یا حتی تموم پوست صورت شه و این مشکل بسیار هم شایعه. کسی که واسه اولین بار این اجناس رو استفاده می کنه حتما باید اول مقداری از اونو روی پوست خود تست کنه. مثلا اول تا سه شب تو یه تیکه از پوست صورت به مقدار کم بمالد، اگه بعد از سه روز دچار التهاب یا تحریک پوست نشد معلوم می شه که پوستش حساس نیس و به ترکیب تجویزشده سازگاره و می تونه ازش استفاده کنه. داروهای پوستی تا چند هفته اول پوست رو ملتهب و تحریک پذیر می کنن و در کوتاه مدت اثر خود رو خوب نشون نمی دن.

 

فر مدت دار مو قبل از عید

یکی از مهم ترین وسایل تغییر در خانوما، موه که ایجاد تغییر در اون چه از نظر اندازه، مدل یا رنگ، چهره جدیدی واسه فرد به وجود می آورد. یکی از این تغییرات، فر کردن موه که این روزا به صورت دائمی و مدت دار رواج پیدا کرده. مهم ترین قدم قبل از فر کردن موا اینه که بدونین دقیقا می خواین چیکار کنین؛ با چه موادی، با چه تکنیکی و پیش کدوم متخصص؟ بین مواد که واسه قشنگتر تر شدن مو استفاده می شه، فر جزء قوی ترین مواده پس مو پس از مصرف مواد فر، بیشتر نیاز به مراقبت و رسیدگی داره، پس اگه اهل رسیدگی به موهاتون نیستین در مورد این موضوع جدی تر فکر کنین، وگرنه بعد از یه مدت نمی دونین با موهای وزشده تون چه کنین. نکته اصلی اینجا اینه که اگه واسه اولین بار قصد فر کردن مو در آرایشگاه و به صورت مدت دار رو دارین، پیشنهاد کارشناسان زیبایی اینه که در این روزا دست نگه دارین. احتمال اینکه مو به شکل دلخواه فر نشه یا بسوزد و وز شه یا حتی به چهره شما نیاد، هست پس حالا که به فکر فر کردن مو افتادین از فر موقت و ابزارهایی مثل بیگودی و بابلیس کمک بگیرین و اگه احساس کردین به فرم چهره تون میاد، بعد در مورد فر مدت دار اراده کردن کنین.

 

بوتاکس واسه اولین بار

اگه تا حالا بوتاکس نکردین و واسه اولین باره که می خواین این کار رو انجام بدین، به شما پیشنهاد می کنیم دست نگه دارین. یکی دیگه از فعالیتایی که در روزای نزدیک به سال نو انجام اون با خطر همراه س، انجام بوتاکسه. بوتاکس روشی غیر جراحی واسه رفع چین و چروک صورت و گردنه. با به کار گیری اثر بوتاکس و شل شدن عضلات، خطوط به وجود اومده به وسیله افزایش فعالیت عضله از بین میره و طرح صورت و گردن تغییر یافته و چروک به وجود اومده به وسیله انقباض عضلات صاف می شه. اثرات بوتاکس در عرض یک تا دو روز میشه دید و در عرض چند هفته کامل می شه و سه تا چهار ماه باقی می مونه و ممکنه ۶ ماه یا بیشتر هم بمونه. بوتاکس اقدام مناسبی واسه زیبایی حساب می شه، اما یادتون نره کسی که واسه اولین بار بوتاکس می کنه، علاوه بر مشکلات احتمالی، به دلیل عادت نداشتن به این تغییر در چهره خود، ممکنه در روزای اول حس خوبی به این کار نداشته باشه. واکنشای آلرژیک، کبودی موضعی گذرا، خشکی چشم، دو بینی و افتادگی صورت و لبخند نامتقارن از مشکلات نادر و گذرای بوتاکسه. در کشور ما بیشترین مشکلات به وجود اومده به وسیله تزریق بوتاکس شامل به کار گیری مواد ارزون و غیرمجاز و تزریق به وسیله افراد غیرمجاز، غیرمتخصص و آموزش ندیده در آرایشگاها و سالنای خوشگلیه.

 

برجسته سازی لبهای تون رو قبل از عید از یاد ببرین

حتما خودتون میدونید که لب یکی از عضوهای حساس و پرعصب صورته که هرگونه عمل حجم دهی در اون با درد، ورم و شاید مشکلات همراه س. چند سالیه که تزریقات زیبایی لب در ایران طرفدار پیدا کرده که این وسط به کار گیری چربی و ژلای موقت از همه عادی تره. مانند هر نوع تزریق دیگری در ناحیه صورت باید احتمال مشکلات آلرژیک، عفونت، جابه جایی ژل، درد هنگام تزریق و پس از اون، تورم و احتمال کبودی لبا و حتی احتمال عواقب بد مانند نبود قرینگی (تزریق با حجم نامتناسب) در نظر گرفته شه. تجربه دکتر و فوت وفن تزریق درست همراه با مشاوره بالینی قبل از تزریق دلیل می شه که یافته های بالینی به خواستای فرد نزدیک شه، هرچند تامین تصور آدما به طور کامل اکثرا ممکن نیس.

 

 

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *