: این کارای اشتباه رو در حموم انجام ندین 

شاید به نظر ساده برسه به حموم میریم و شروع به شستن بدن خود میکنیم،اما می دونستین مثلا نباید صورت خود رو در حموم بشورید. به گزارش سایت خبری دیلی میل از شستن صورت زیر دوش تا استفاده کردن از لیف ممکن هست مشکلاتی رو به همراه داشته باشه که می تونه سلامتی هر فردی رو با مشکل مواجه کنه.

پنج اشتباه معمولی که در حموم انجام می دیم :

۱.شستن صورت در حموم: شایع ترین اشتباهی که موقع حموم کردن مرتکب اون می شیم شستن صورت در حموم هست که کم کم زمان صورت رو دچار چین و چروکهای شدید می کنه. به گفته یه متخصص پوست شستن صورت با آب داغ و فشار خیلی یکی از زیاد اشتباهات افراد در حموم هست. آب داغ باعث شکنندگی موی رگهای گونه شده

و کم کم پوست به سمت ویرانی کشیده می شه اضافه بر اون روغنای طبیعی که در پوست هست خشک شده و چین و چروک زودتر از زمان مقرر بوجود می آید. بهترین انتخاب واسه شستشوی پوست صورت آب ولرم هست.

۲.به کار گیری لیف: اشتباه معمولی دیگه موقع شستشو بدن به کار گیری لیف هست. کشیدن لیف به سطح پوست باعث انتشار سلولای مرده در سطح پوست میشه که حال پایه مناسبی واسه پیدایش و افزایش باکتریا جفت و جور میشه که خطرات بهداشتی نگران کننده ای رو به دنبال داره.

۳.استحمام با آب سخت: شستن بدن بین استحمام با آب سخت دلیل میشه قشری از نمکای نامحلول روی پوست و موای بدن رسوب کنه که همین امر دلیل بسته شدن روزنها و خارش و سوزش پوست میشه. همین طور موها رو رنگ پریده کرده و شونِه کردن و برس کشیدن موها سخت میشه. این رسوبات رشد باکتریا رو هم آسون کردن می کنه.

واسه کاهش سختی آب می تونین از فیلترهای تصفیه کننده آب خونگی استفاده کنین که دارای سختی گیر باشن. سختی گیرها با رد و بدل کردن یونهای کلسیم و منیزیم با یونهای سدیم و پتاسیم غلظت املاح سخت رو کاهش میدن.

۴.ایستادن در کف آب و صابون: شاید فکر کنین اگه روی حجمی از کف آب و صابون وایسید پاهاتون تمیز می شه اما تاثیر اون تقریبا برعکس هست. استفاده مشترک از دوش یا حموم مشترک میتونه به ایجاد قارچ منتهی شه. قارچایی که به طور نامحسوس در حموم رشد می کنن کرما رو دوست دارن. پس ایستادن در حجم آب و کف با دقت به این که قارچا در رطوبت رشد می کنن کار عاقلانه ای نیس.

بهتر هست واسه شستشوی پاتون از محلول روغنی درخت چای استفاده کنین. حتما پس از خروج از حموم به دقت لای انگشتان پای تون رو تمیز و خشک کنین.

۵.به کار گیری تیغ مرطوب:   این رو بدونین اگه تیغ و ژیلت مصرفیتان رو تو یه محیط مرطوب مثل حموم که بدون هوای مناسب و خشک هست قرار دادین در هر زمان به کار گیری اون پوست تون دچار آلودگی می شه. وقتی که از تیغای مونده در حموم استفاده می کنین پس از استحمام پوستتون دچار سوزش و خارش می شه.

به گفته کارشناسان تیغا و ژیلتای مصرفی رو باید هفته یه بار در محلول سرکه و آب قرار داد و با مسواک اونا رو تمیز کرد تا پوست دچار آلودگی نشه.

.

منبع :gahar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *