این ژل طبیعی پوست رو جوون میکنه

 

 

حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی اعلام کرد: واسه جوانسازی و پیشگیری از ایجاد چین و چروک حفظ رطوبت پوست لازمه.ایشون اضافه کرد: در پوستایی که از رطوبت کافی بهره مند نیستن باید با آب رسانی مناسب به سلولای پوست به روند بازسازی و بازسازی اون کمک کرد.

 

عظمایی با تاکید بر اینکه رفع تجمع چربی زیادتر از اندازه در پوست در ایجاد تازگی پوست موثره، گفت: تابش آفتاب به خاطر اشعه ماورای بنفش موجب تحریک پوست و تجمع چربی زیاد بر سطح پوست می شه.

 

این پژوهشگر طب سنتی گفت: در بعضی مشاغل مانند آدمایی که با شویندهای اسیدی حساسیت زا سر و کار دارن یا کسائی که با سنگ و خاک نزدیکی دارن احتمال بروز آلرژیای پوستی زیاد میشه.

 

ایشون گفت: در حفظ زیبایی پوست مسئله پیشگیری و مراقبت مهمه که به کار گیری کرمای  ضدآفتاب و مرطوب کننده های متناسب با نوع پوست در ایجاد لطافت و سرحالی اون خیلی موثره.

 

عظمایی تاکید کرد: کلا واسه انجام پاکسازی پوست باید از شویندهای مجاز و مناسب که چربیای زائد رو از روی پوست رفع می کنن استفاده کرد تا پوست بتونه روند بازسازی و بازسازی رو خوب بکنه.

 

این پژوهشگر طب سنتی گفت: آدمایی که دارای طبع مرطوب هستن معمولا در برابر مشکلات پوستی نیستن و بیشتر افراد دارای طبع گرم و خشک، سرد و خشک دچار مشکلات پوستی می شن، هم اینکه در افراد دارای طبع صفراوی خشکی پوست بیشتر مشاهده می شه .

 

ایشون تاکید کرد: افراد باید از مصرف دخانیات، مصرف غذاهای صفرا ساز مانند ادویه جات، شکلات، غذاهای سرخ کردنی وفست فودها واسه داشتن پوست سالم دوری کنن.عظمایی با بیان اینکه پاکسازی کبد، روده و کلیه ها در ایجاد سرحالی و سلامت پوست مهمه، گفت:

 

مصرف آب انار، جوشونده عناب و شکلای جور واجور میوه ها و سبزیجات تازه در ایجاد سلامت پوست خیلی با اهمیته.

 

این پژوهشگر طب سنتی گفت: مصرف عرق شاتره، کاسنی، خارشتر، خارخاسک و کیالک 3 استکان در روز، نیم ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از خوردن غذا به همراه یه قاشق چای خوری سکنجبین موجب پاکسازی سیستم خونرسانی می شه.

 

ایشون گفت: لایه برداری آرد باقالا، آرد عدس به همراه کمی کف دریا، سدر ، بابونه، ماست و لیمو ترش به عنوان ماسک به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوست واسه سلامت اون پیشنهاد می شه، اینم بگیم که در پوستای چرب، سرکه و در پوستای خشک شیر به جای اون استفاده شه.

 

عظمایی با بیان اینکه به کار گیری روغن گل راعی، روغن گل مغربی، روغن بابونه و روغن بادام شیرین در پوستای خشک دلیل آب رسانی و لطافت اون می شه، گفت: خوردن میوه هایی مثل سیب، لیموترش، آناناس، شلیل، لیمو شیرین، کاهو و خیار موجب پاکسازی خون و تازگی پوست می شه.

 

این پژوهشگر طب سنتی تاکید کرد: به کار گیری ماسک کدو، خیار و پوست موز تاثیر زیادی در رطوبت رسانی و جوون سازی پوست داره .

این ژل طبیعی پوست رو جوون میکنه

: به کار گیری ماسک گوجه فرنگی سالم و رسیده روی پوست می تونه به لایه برداری و رفع چین و چروک صورت و پاکسازی اون کمک کنه.

 

عظمایی گفت: به کار گیری ژل آلوئه ورا به دلیل خواص زیادی که در جوانسازی پوست و از بین بردن جای جوش داره 10 تا 15 دقیقه روی پوست دلیل آب رسانی سریع و بازسازی کنندگی پوست و مشکلات به وجود اومده به وسیله آفتاب سوختگی می شه.

 

این پژوهشگر طب سنتی گفت: بخور بابونه، گل بنفشه و تخم گیشنیز در پاکسازی پوست خیلی موثره، هم اینکه در پوستای دارای جوشای عفونی بخور بابونه، پونه و تخم گیشنیز بسیار موثره.ایشون گفت: مدت زمان انجام بخور باید 10 تا 15 دقیقه و یه روز در میان صورت بگیره، استفاده زیاد از بخور دلیل خروج چربی زیر پوست و از بین رفتن رطوبت پوست می شه.

 

عظمایی اعلام کرد: به کار گیری ترکیب بالاترین جایگاه و بابونه به همراه سرکه یا گلاب به عنوان ماسک واسه نابود کردن جوش های سر مشکی خیلی موثره.

 

مطالب در رابطه:

 

برطرف کردن جای جوش با این ماسک جادویی

 

راهی واسه مراقبت در برابر جوش

 

مصرف اجناس لبنی و احتمال بروز جوش

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *