: مجله آکا ایران: طب سوزنی و طب فشاری صدها ساله که در حل مشکلاتِ جورواجورِ سلامتی به افراد کمک می کنه. اگه این چهار نقطه رو فشار بدین، به سرعت وزن کم خواهیدکرد.

به طور خلاصه، منطق این فوت وفن اینه که هر اندامِ بدن تون، مستقیما از مجراهای انرژی استفاده می کنه که با نقاط خاصی از بدن ربط داره.

پس اگه می خواین کارکرد بعضی اندامای داخلی تون رو بهتر کنین، لازمه نقاط خاص شون رو پیدا کنین، و بعدا اونا رو ماساژ بدین.

اگه این دستورالعملا رو دنبال کنین، سوخت و سازتان تسریع می شه، در نتیجه، در طول روز بسیار پرانرژی خواهیدبود، و چربی اضافی کم کم شروع به از بین رفتن می کنه، چون که جمع شدن اش متوقف می شه.

با این فوت وفن کنترل اشتهای تون رو شروع خواهیدکرد و سبک زندگیِ به طور کامل نوین و سالمی رو به وجود خواهیدآورد.

در این جا نقاطی از بدن رو نام می بریم که به شما کمک می کنن از شَرِّ اضافه وزن تون خلاصی یابید:

۱. گوش
با ماساژ دادن این نقطه، سوخت و سازتان رو تسریع خواهیدکرد، که به از دست دادن سریع تر وزن در تموم بخشای بدن کمک می کنه. باید با انگشت شصت واسه یه دوره وقتی ۳ دقیقه ای، سه بار در روز، با فشاری یه نواخت و همیشگی گوش ماساژ داده شه.

: این چهار نقطه بدن رو فشار بدین تا لاغر شید

۲. صورت
این نقطه درست بینِ بینی و لب بالایی واقع شده. لازمه دو بار در روز به مدت ۵ دقیقه اونو تحریک کنین. این ماساژ در کنترل گرسنگی و اضطراب خوبه. اگه وقتی استرس دارین زیاد غذا می خورید، پس این روش واسه تون عالیه.

۳. ساق دست
این یکی از نقاط کلیدی بدنه چون هر جزئی از انرژیِ داخلی تون از این نقطه عبور می کنه. با ماساژ دادن این نقطه، گرمایِ اضافیِ بدن رو خارج می کنین و به بهتر شدن کار روده کمک می کنین.

این نقطه رو باید ۲-۳ بار در روز واسه یه دوره ۱ دقیقه ای ماساژ بدین.

۴. ساق
این نقطه اکثرا در طب فشاری استفاده میشن و به اون زو سان لی می گن. فشار این نقطه نه فقط هضم رو بهتر کنه، بلکه بعضی پروسهای التهابی در بدن رو هم فرو می نشاند.

نقطه منتسب به طول عمر یا نقطه ای علیه صدها بیماریه. این نقطه در زیر کلاهک زانو قرار داره.

به خاطر پیدا کردنِ دقیق تر این نقطه، زانوی تون رو با کف دست تون بپوشونین، اگه زانوی چپ تون رو انتخاب می کنین، از دست چپ تون استفاده کنین، و برعکس. این نقطه بینِ انتهای انگشت کوچیک و انگشت حلقه تون به شکل فرورفتگیِ پایینی بین استخوانا هستش.

ماساژ روزانه این نقطه در بعدظهر، واسه کاهش وزنی تا یه پوند (۴۵۴ گرم) در هفته مناسبه.

این نقطه باید ۹ بار در هر پا، موافق عقربهای ساعت ماساژ داده شه.

۱۰ دقیقه در کل (۵ دقیقه واسه هر پا). ولی بدون این دست اون دست کردن قبل از رفتن به تختخواب این ماساژ رو انجام ندین، چون که می تونه باعث بی خوابی شه.

در طول یه مدت که فشار وارد می کنین ناراحتیِ کمی حتی درد، رو تجربه خواهیدکرد، این دقیقا همون چیزیه که انتظار میره، وگرنه یافته های مطلوبی حاصل نخواهدشد.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *