:  

: این چهار خوراکی بهتر از قهوه شما رو بیدار نگه میداره

مجله آکا ایران: روزهایی وجود دارن که همیشه خمیازه می کشید، حتی با وجود یه شب خواب و استراحت کافی. اما قهوه هم شاید نتونه مشکلتون رو حل کنه و شاید شرایط رو بدتر هم بکنه! مخصوصا اگه مجبور شید همراه این قهوه ها شیرین کننده های مصنوعی زیادی هم استفاده کنین. البته به مدت کوتاهی احساس انرژی می کنین ولی فقط به مدت کوتاهی؛ و کم کمک اثرش از بین میره.

  عادات نادرست تغذیه ای باعث احساس خستگی می شن، پس اگه زیاد شیرینی بخورین یا از خوردن صبحونه غافل باشین، تموم روز احساس گیجی و مریضی می کنین.

بلغورجو دوسر

یه کاسه بلغور جو دوسر، بازم یکی از بهترین چیزهاییه که می تونین صبحا بخورین چون به خاطر شاخص پایین گلیسمیک (معیاری که نشون میده بدن با چه سرعتی کربوهیدرات رو جذب کرده و به سوخت تبدیلش می کنه)، نیروبخش و انرژی زا است. بلغور جودوسر، آهسته سوخت می شه پس تموم صبح منبع خوب انرژی واسه شماس و نمی ذاره افت انرژی داشته باشین و مثل قهوه های شیرین فورا با کمبود انرژی مواجه تون نمی کنه.

سرکه سیب طبیعی

هیچ اطلاعات علمی وجود نداره که به چه دلیل سرکه سیب باعث هشیاری می شه، اما نوشیدن ترکیبی از سرکه سیب و آب و عسل هر روز صبح، روشی قدیمی و همیشگیه که خیلیا به اون باور دارن. می گن نوشیدن این معجون، انرژی زا بوده، گیجی رو از سر می پراند و کلا موجب سلامتی می شه. شاید هم این فقط یه باور عوامانه باشه اما اگه حس خوبی به شما میده دلیلی وجود نداره که اونو بخورین، فقط زیاده روی نکنین چون اسید اون می تونه گلو و سیستم گوارشتان رو تحریک کنه.

تخم شربتی

دانه های تخم شربتی پر از اسیدهای چرب امگا ۳ بوده و واسه تقویت مغز عالی هستن، این ویژگی می تونه به برطرف کردن احساس خستگی و هشیار کردن کمک کنه. اما خواص تخم شربتی همین جا تموم نمی شه: این دانه های کوچیک و ریز می تونن ده برابر وزن خودشون آب جذب کنن که این خودش باعث تسریع گوارش، حفظ آب بدن و در نتیجه احساس هشیاری می شه. می تونین دانه های تخم شربتی رو به شکلای جور واجور اسموتیای صبح تون اضافه کنین.

چای نعناع فلفلی

محققان فهمیدن رایحه نعناع فلفلی، هشیاری رو زیاد کرده و از خستگی و خواب آلودگی کم می کنه. به جای قهوه، با بخار خوشبوی چای نعناع فلفلی هشیار و بیدار شید، یا ساعت سه بعدظهر که خواب آلوده شدید، یه آدامس نعناع فلفلی بجوید.

 

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *