بازاریابی دیجیتال دارای طاقچه ای در صنعت خود است که در آن صلاحیت های لازم فراتر از استراتژی های اساسی بازاریابی و مهارت های خلاقانه است.

دیجیتال

اگر قصد ورود به صنعت بازاریابی دیجیتال را دارید ، درک مهارت های مورد نیاز و کار بازاریاب های دیجیتال مکان خوبی برای شروع است.

بازاریاب دیجیتال تعریف شده است

به طور کلی ، یک بازاریاب دیجیتال وظیفه استفاده از کانال های دیجیتال را برای تولید سرب و ایجاد آگاهی از برند بر عهده دارد. کانال های دیجیتال شامل موارد زیر هستند:

   

 • وب سایت های شرکت
 •  

 • رسانه های اجتماعی
 •  

 • رتبه بندی موتورهای جستجو
 •  

 • بازاریابی ایمیل
 •  

 • تبلیغات نمایش آنلاین
 •  

 • وبلاگ های شرکتی

فراتر از این ، بازاریاب دیجیتال نیز باید از تجزیه و تحلیل های قابل اندازه گیری برای شناسایی نقاط ضعف استفاده کند و راه هایی برای بهبود عملکرد در این کانال ها پیدا کند. در این نقش ، شما می توانید مسئولیت کلیه جنبه های استراتژی دیجیتالی یک شرکت باشید یا فقط بر روی یکی متمرکز شوید.

شرکت های کوچکتر تمایل دارند که یک متخصص یا مدیر کل داشته باشند در حالی که شرکت ها می توانند مسئولیت ها را در کل تیم یا حتی در چندین بخش مختلف گسترش دهند.

این (متخصص عمومی) وظیفه رانندگی مصرف کنندگان ذیربط را با هدف ارتقاء شناخت برند [و] اعتماد و درنهایت قصد خرید هدایت می کند – جاستین ایمیگ ، مدیر بازاریابی و نوآوری ، بازاریابی استعدادیابی وب

بسیاری از جنبه های بازاریابی دیجیتال

در بازاریابی دیجیتال ، می توانید یک تجارت تمام عیار باشید یا روی یک یا دو مهارت متمرکز شوید تا شما را جدا کند. به عنوان مثال ، یک فرد خلاق قوی است که کد نویسی را نیز درک می کند یا یک فرد تکنسینی است که می تواند چقدر از نظر محتوای رسانه های اجتماعی اهمیت دارد.

این زمینه ای است که تجربه یا کارآموزی خوبی در آن صحبت می شود. جاستین امیگ ادامه می دهد: “گواهینامه ها درجه جدیدی هستند.” گواهینامه های آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید به اعتبار خود بیفزایید ، به این ترتیب که ذکر صفحات حضور آنلاین خود و رسانه های اجتماعی با تعداد زیادی دنبال کننده نیست. اگر می خواهید در بازاریابی دیجیتال شغلی داشته باشید ، بهترین راه برای جلب توجه خود است.

مهارت و مهارت های کلی برای یک بازاریاب دیجیتال شامل موارد زیر است:

   

 • ویدئو : جلب توجه آنلاین افراد دشوار است. آمار نشان می دهد که ویدیو در حالی که در گوگل بالاتر است رتبه تعامل را افزایش می دهد. لازم نیست که شما یک تهیه کننده فیلم شوید بلکه در عوض ، روی اصول اولیه ایجاد یک فیلم متمرکز شوید. با درک نحوه نوشتن اسکریپت ، استفاده از سیستم عامل ها و برنامه ها برای ایجاد فیلم و اینکه چه چیزی در فیلم ها ایجاد می شود ، هنگام درخواست شغل بازاریابی دیجیتال به جذابیت شما افزوده خواهد شد.
 •  

 • سئو & SEM : جستجوهای آنلاین تبلیغات دیجیتالی را هدایت می کند. برای کار در این زمینه باید بهینه سازی موتور جستجو (سئو) و بازاریابی موتور جستجو (SEM) را درک کنید. در اینجا لازم نیست نگران مسائل فنی پشتیبان باشید. این بیشتر در مورد درک اهمیت SEO و بهترین شیوه های استفاده شده در صنعت است. این ۱۰۱ مورد از هرگونه کمپین بازاریابی دیجیتال یا ابتکار مدیریت محتوا است. درک اینکه چگونه سئو و SEM بر تلاشهای آنلاین شما تأثیر می گذارند ، به شما امکان می دهد بدون اینکه به نظر برسید که در یک تجارت اشتباه هستید با سایر تیم های دیجیتال کار کنید.
 •  

 • مارکت محتوا گرم : محتوا همان چیزی است که برای جذب و درگیر کردن مشتریان استفاده می شود چه یک وب سایت ، ویدیو ، رسانه های اجتماعی یا وبلاگ نویسی. این همچنین می تواند هر چیزی را که مردم می توانند به صورت آنلاین از قبیل عکسهای سفید ، مطالعات موردی ، کتابچه های چگونگی دسترسی و موارد دیگر دسترسی داشته باشند ، مستلزم دسترسی داشته باشد. دانستن جنبه های محتوا ، چگونگی ایجاد آن ، چگونگی اثربخشی و بهترین استفاده از آن ، ثروت اطلاعات مورد نیاز تقریباً در مورد هر نقش بازاریابی دیجیتال را فراهم می کند. شما باید بدانید که چگونه به بهترین وجه استفاده از مطالب برای کمک به مشاغل در رسیدن به اهداف خود از جمله رسانه های اجتماعی است. بسته به اینکه در صنعت بازاریابی دیجیتال به دنبال چه سطح کاری هستید ، باید استراتژی و تحلیل محتوا را نیز درک کنید.

   

 • داده و تجزیه و تحلیل : گوگل Analytics برای بسیاری از جنبه های بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. شما می توانید گزارش ها را پیگیری کنید ، اما آنچه مهمتر است نحوه استفاده از اطلاعاتی است که می یابید. نظارت بر مبارزات انتخاباتی و استفاده از یافته های مبتنی بر رفتار مصرف کننده ، به شما امکان می دهد راه حل های بهتری داشته باشید که باعث افزایش تبدیل ها و ایجاد ترافیک می شود. جمع آوری و استفاده از داده ها نیز ضروری است زیرا داده های جمع آوری شده توسط مشاغل امروزی مانند معدن طلا است که برای جمع آوری و نگهداری مشتریان جدید باید از روش های ابتکاری استفاده شود.
 • راه حل

   

 • طراحی تفکر : تجربه کاربر کلید موفقیت در بازاریابی دیجیتال موفقیت آمیز است. تفکر در طراحی بسیار مهم است زیرا به شرکت ها می آموزد که چگونه مشتریان را به بهترین وجه جذب کنند ، اما فراتر از آن ، اطمینان حاصل می کند که تجربیات آنلاین آنها ساده است.دوم مؤثر این امر می تواند شامل استفاده از سایت های خرید آنلاین ، دسترسی به اطلاعات و موارد دیگری باشد که شرکت شما ممکن است از جمله برنامه های سفارشی شده به مشتریان ارائه دهد.

شما باید یاد بگیرید که فراتر از ایده های ارائه شده به شما باشد و بتواند درمورد موضوعات بالقوه ای که ممکن است باعث شود ، به جلو نگاه کنید. شما باید بتوانید بر اساس این غرایز پیشرفت هایی را پیشنهاد کنید و از ایده های خود اطمینان حاصل کنید.

ایده

   

 • دانش فنی : فناوری نیروی محرکه در دنیای دیجیتال است ، بنابراین شما باید درک کنید که جدیدترین فناوری چیست و چگونه از آن استفاده می شود. شما باید سریع با تغییرات در صنعت سازگار شوید و بدانید که چه اتفاقی می افتد تا برنامه های بازاریابی دیجیتال شما به روز شود. استفاده از فناوری برای شما آسان است و شما نمی توانید با تغییر مرعوب شوید. مهم نیست از کجا می خواهید در حرفه خود شروع کنید (یا به پایان برسید) ، برخی از دانش سیستم های کد نویسی وب و مدیریت محتوا (CMS) یک ضرورت است.
 •  

 • درک مشارکت : بیش از هر زمان دیگری به درک چگونگی بهترین راه برای جذب مشتری نیاز دارید. شما به قدرت های بزرگ ترغیب نیاز دارید تا بتوانید کمپین های خلاقانه ای را ایجاد کنید که به رشد تجارت کمک می کند. شما باید درک کنید که مصرف کننده امروز چه تعهدی را ایجاد کرده و به خرید تبدیل می کند.

کافی نیست فقط مردم را به دنبال صفحات رسانه های اجتماعی خود ببرید. شما همچنین باید از درون خود را ترغیب کنید. تیم شما ، همکاران و رهبران شما باید این اطمینان را داشته باشند که جایی که می خواهید پول بگذارید کار درستی است. دانستن همه جوانب از SEO گرفته تا محتوا و جدیدترین فناوری برای پاسخ به مردم ، بهترین راه برای نگه داشتن افراد با برنامه های شما است.

موقعیتهای مشترک بازاریابی دیجیتال

اگر می خواهید ویژگی های خاص تری داشته باشید و انواع موقعیت های موجود در بازاریابی دیجیتال را کشف کنید ، مسیرهای شغلی بسیاری وجود دارد که می توانید انتخاب کنید از جمله:

   

 • مدیر سؤال : در این موقعیت ، شما از مهارتهای خود به عنوان یک متخصص SEO برای کمک به هدایت محتوا و بهبود محتوای یک شرکت استفاده خواهید کرد. از ورودی شما استفاده می شود تا سازندگان محتوا را با هدف و بینش ارزشمندی از استراتژی مورد نیاز برای تقویت عملکرد در گوگل و همچنین رسانه های اجتماعی در هدف نگه دارید.
   
 • متخصص بازاریابی محتوا : در این نقش ، شما ایجاد کننده محتوا خواهید بود که با برنامه و اغلب یک استراتژی برای اطمینان از افزایش ترافیک و همچنین رتبه های Google به شما ارائه می شود. شما طرحی را برای استفاده از ویدئو گرفته تا بلاگ نویسی و رسانه های اجتماعی ایجاد می کنید. ممکن است برای بهبود اثربخشی مطالب خود به یک مدیر SEO گزارش دهید یا در بخش بازاریابی با استفاده از کلمات کلیدی تیم سئو کار کنید.
 • بازاریابی محتوا

   

 • مدیر رسانه های اجتماعی : یک مدیر رسانه های اجتماعی برای ایجاد برنامه ای مؤثر برای ارسال و نظارت و یا در بعضی موارد ایجاد پست ها ، روی رسانه های اجتماعی متمرکز می شود. باز هم ، یک متقاطع همیشه امکان پذیر است که در این صورت ممکن است با بخشی از یک استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال با یک متخصص بازاریابی محتوا ، افراد SEO و سایر بازاریابان دیجیتال کار کنید.
 •  

 • هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی : این موقعیت با اثرات و نتایج یک کمپین بازاریابی سروکار دارد. همچنین موقعیتی متمرکز بر فناوری است که در آن می توانید بهترین نرم افزار را پیدا کنید تا به کشف رفتارهای مهم مشتری بپردازید. شما می توانید هنگام پیگیری عملکرد کمپین در اندازه گیری و آمار شرکت کنید.
 •  

 • مدیر بازاریابی دیجیتال : در این موقعیت ، شما باید بر تدوین استراتژی کلی محتوای و همچنین کمپین های بازاریابی نظارت داشته باشید. شغل شما شامل ارتقاء سطح آگاهی از برند در هنگام ترافیک با هدف دستیابی به مشتریان جدید می باشد. شما اغلب مسئولیت پیگیری فن آوری جدید را برای بهینه سازی تلاش های دیجیتال مارکتینگ خود خواهید داشت. تجزیه و تحلیل تلاشهای بازاریابی شما نیز برای ردیابی نتایج کمپین های شما لازم خواهد بود.

رهبری در بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتالی تغییر مداوم را می بیند و به فکر آینده نگر نیاز دارد. شما باید یک پیشگام باشید و مدام قهرمان آخرین تغییرات صنعت باشید. شما همچنین باید روحیه همکاری داشته باشید و مایل به همکاری با سایر بخش ها باشید.

قدردانی از مارک تجاری نیز ضروری است زیرا باید مجبور شوید حضور آنلاین داشته باشید که نشان دهنده برند باشد. ذهن تحلیلی مفید است زیرا شما باید به جستجوی داده ها بپردازید و یاد بگیرید که چگونه می توانید اطلاعات مرتبط را که استراتژی شما را قوی نگه می دارد ، استخراج کنید. به طور خلاصه ، باید در اعتقادات خود محاکمه و حقیقت داشته باشید که بازاریابی دیجیتال حاکم بر عالی است ، به روز باشید تا از نظرات خود حمایت کنید ، بلکه با دیگران هم خوب کار کنید ، بنابراین مردم می خواهند به دیدن ایده های شما کمک کنند.

رهبری بازاریابی دیجیتال شما را تحت تأثیر قرار می دهد و دیگران را تحت تأثیر قرار می دهدجاروها از طریق همکاری شما باید بتوانید با همکاران و مخاطبین در تمام سطوح سازمان همکاری کنید تا پیشنهادهای قانع کننده ای را ایجاد کرده و رشد را افزایش دهید – ساندرا رند ، مدیر بازاریابی در OrionCKB