معرفی Material Design و کاربرد اون

پس از موفقیت خیره کننده فریم ورک بوت استرپ و توجه طراحان سایت در دنیا به قابلیتا و استانداردهای اون که از طرف توییتر معرفی و گسترش داده شد، حالا نوبت به گوگل رسیده. Material Design که در اول تنها یه راهنمای مفهومی در جهت ایجاد ساختاری استاندارد در طراحی وب بود یه قدم بزرگ به جلو ورداشته و با معرفی Material Design Lite به یه راه حل عملی در طراحی وب تبدیل گشته.

راه حل

هدف از طراحی و معرفی Material Design ترکیب اصول سنتی طراحی با امکانات و تکنولوژیای روزه. هم اینکه متریال دیزاین تعادلی خاص میان زیبایی و کاربری ایجاد کرده و راه حلی مناسب واسه تولید وب سایتای مدرن رو ارائه میده.

به چه دلیل از Material Design گوگل استفاده کنیم؟

اصول طراحی متریال دیزاین بر مبنای حرکت و جلب توجه بیننده س. عناصر اصلی در هر سایت مانند تایپوگرافی، رنگ، فضاای خالی و فاصله ها همه به شکلی طراحی شدن که توجه بیننده رو به خود جلب می کنن. این ترکیب موجب تمرکز چشم کاربر بر روی مفاهیم می شه.

انتخاب آگاهانه رنگ، نمایش متن در اندازه مناسب، المانای گرافیکی قشنگتر، فضاهای خالی همه باعث بوجود اومدن تصاویری گرافیکی چشم نواز می شن. حرکت نقش مهمی در زیبایی و جذابیت خروجی داره و واسه هر حرکتی معنی و کاربردی مشخص در نظر گرفته شده.

گوگل چند قالب استاندارد و پیش فرض واسه شروع کار به شما پیشنهاد می ده که همه شامل عناصری مانند خلاقیت و زیبایی در کنار طراحی رسپانسیو و کاربری آسون هستن.

خلاقیت

تجربه به کار گیری Bootstrap و طراحی سایت با اونو داشتین؟ پس حتما از Material Design هم لذت میبرین. ورود اینجور فریم ورکایی موجب میشه تا این خلا بزرگ میان طراحی و کدنویسی از بین بره.

خیلیا هستن که قدرت تحلیل و کدنویسی خیلی بالایی دارن ولی نتیجه کار اونا معمولا در زیر یه طراحی بیریخت و به درد نخور مخفی می مونه. استفاده Material Design راه حلی مناسب واسه رفع این ضعفه میشه.