جریمه دستی یا Manual Actions چیه؟

اگه شمام در وبمستر گوگل حساب ساخته باشین و ازش استفاده کنین حتما متوجه تغییراتی در چند هفته گذشته شدین. یکی از مهمترین تغییرات گوگل وبمستر اضافه کردن بخش جدیدی به نام جریمه دستی یا Manual Actions به عنوان زیر یه سری از بخش Search Trafficه. در این مقاله با در نظر گرفتن توضیحات اعلام شده به وسیله خود گوگل در مورد جریمه دستی به توضیح و معرفی این بخش می پردازیم.

گوگل همیشه در حال بهتر شده های جستجوی خوده. به کار گیری داده ها، تحلیل آمارها و الگوریتمای جدید هدفی جز بهبود تجربه کاربران هنگام جستجو ندارن. همزمان با گوگل، وبمستران و کاربران اینترنتی همیشه بدنبال روشی جدید و ابتکاری واسه رسیدن به رتبه اول گوگل و فریب الگوریتمای پنگوئن یا پاندا هستن.

اسپمرها مشکلات زیادی رو واسه کاربران اینترنتی ایجاد میکنن چون واسه پیدا کردن مطلب مورد نظر خود باید زمان بیشتری صرف کنن و تو یه جستجوی ساده با چندین سایت نامربوط مواجه می شن. هم اینکه صاحبان سایتای سالم و با محتوای به درد بخور هم دچار دلسردی می شن چون صفحات خود رو پایین تر از رقبای تنبل و کپی کار می بینن. همه اینا گوگل رو بر اون داشته که در کنار الگوریتمای خودکار که در بیشتر موارد کارایی مناسبی هم دارن، از جریمه دستی به وسیله آدم هم استفاده کنه. با اینکار گوگل میتونه تضمین بهتری واسه حفظ کیفیت یافته های جستجو داشته باشه.

مشکلات

بخش جریمه دستی در گوگل وبمستر

مت کاتس مدیر ارشد مقابله با اسپم گوگل میگه:

اسپم

“همزمان با افزایش توانایی الگوریتم گوگل و بهتر شده های حاصل از اون، جریمه دستی رو هم واسه مقابله با تکنیکای اسپم انجام می دیم که میتونه موجب کاهش رتبه در گوگل یا حذف صفحات ایندکس شده شه. بخش جریمه دستی این اقدامات رو به شما اطلاع رسانی کرده و چگونگی رفع اونو پیشنهاد می ده، هم اینکه شما یه پیام در بخش Message Center حساب وبمستر خود دریافت می کنین”

اگه سایت شما وضعیت مناسبی در یافته های جستجوی گوگل نداشته و یا با کم شدن ورودی مواجه شدین پیشنهاد میکنیم که قبل از هر چیز سری به بخش جریمه دستی یا Manual Actions وبمستر خود بزنین و اگه تا این لحظه حساب وبمستر نداشتین بهتره تا با مطالعه مقاله آموزش معرفی سایت به گوگل از امکانات منحصر بفرد و بسیار اون استفاده کنین. اگه در قسمت جریمه دستی با پیامی مواجه شدید باید مراحل پیشنهادی رو یه به یه طی کرده و هر زمان که مطمئن شدید دیگری هیچ احتمالی واسه اسپم شناخته شدن سایت شما از نظر گوگل وجود نداره، می تونین از همون صفحه Manual Actions یه درخواست بازبینی واسه گوگل بفرستین.

پیامایی که در این بخش مشاهده می کنین ممکنه تموم سایت شما رو تحت تاثیر خود بذارن و یا تنها بر صفحات خاصی اعمال گردند که به طور دقیق به شما اعلام می شه. دلایل گوگل واسه جریمه دستی سایت شما و اعلام اون شامل موارد زیر می شن:

  • لینک غیر طبیعی به سایت شما
  • لینک غیر طبیعی از سایت شما به سایتای دیگه
  • سایت هک شده
  • محتوای بی کیفیت و کم ارزش
  • سایت اسپم
  • اسپم به وسیله کاربران (مربوط به بخش نظرات و فروم سایت)
  • ریدایرکتای مخفی
  • کلمات یا بخشای مخفی و بمباران کلید واژه
  • هاستای رایگان اسپم شناخته شده

در مورد هر کدوم از موارد بالا مقالات اختصاصی و کاملی در بلاگسیما منتشر شده که میتونه راهنمای شما واسه جلوگیری از جریمه دستی گوگل و کاهش ورودی از اون باشه.