ثبت سایت در الکسا

قبل از آموزش ثبت سایت در الکسا مختصری به معرفی اون می پردازیم. الکسا به عنوان قویترین سایت رایگان در مورد بررسی آمار بازدید در اینترنت شناخته میشه. جستجو در الکسا و به کار گیری اون این امکان رو به شما می ده تا رتبه بندی سایتای اینترنتی رو براساس کلید واژه، زمینه فعالیت و کشور بازدیدکنندگان اون بررسی کنین. توجه به این ارقام و اندازه پیشرفت در اونا میتونه راهگشای مناسبی واسه امتحان اندازه موفقیت روشای بازاریابی و جذب بازدیدکننده باشه.

در مقالات گذشته بلاگسیما توضیحاتی در مورد روشای بهبود رتبه الکسا و سوالات عادی درباره الکسا منتشر کردیم و در این مقاله می خوایم تا چگونگی ثبت سایت در الکسا رو آموزش بدیم.

به چه دلیل سایت خود رو در الکسا ثبت کنیم؟

معرفی خود به عنوان صاحب یه سایت و ثبت اون در الکسا براساس پلن رایگان و عمومی امکانات زیر رو به شما می ده:

۱- امکان تعیین عنوان و توضیحات واسه سایت، که در صفحه مربوط به سایت شما در الکسا نشون داده می شه.

۲- تعیین کشور هدف شما واسه جذب بازدیدکننده و رتبه بندی سایت ثبت شده در اون کشور، در حالت عادی سایت الکسا با در نظر گرفتن آمار بازدیدکنندگان، شما رو در کشوری که بیشترین بازدیدکننده رو از اون دارین رتبه بندی می کنه.

۳- دسترسی به داشبورد جهت مشاهده آمار سایت، ساخت تولبار الکسا مخصوص سایت خود، مشاهده آمار دانلود تولبار و استفاده کاربران از اون.

۴- بررسی نظرات کاربران در مورد سایت شما در بخش Review و امکان جواب گویی به اونا.

علاوه بر موارد فوق که از یافته های ثبت سایت در اکسا هستن، استفاده درست از هرکدوم و به کار گیری این امکانات موجب پیشرفت سریع تر سایت شما در مقایسه با رقبا و کسب رتبه های بهتر می شه.

آموزش مراحل ثبت سایت در الکسا

واسه تایید هویت خود و ثبت سایت در الکسا قبل از هر چیز باید در این سایت ثبت نام کرده و واسه خود حساب بسازین، واسه اینکار از صفحه اصلی سایت الکسا و منوی بالا سمت راست برروی گزینه Create an Acount کلیک کنین تا به صفحه ثبت نام منتقل شید. مراحل ثبت نام و فرستادن ایمیل تایید مثل سایتای دیگه بوده و نیاز به توضیحات اضافی نداره.

در این صفحه به شما این امکان داده میشه که به تعداد نامحدود سایت در الکسا ثبت کنین و لیستی از تموم سایتای خود به همراه آمار بازدید رو تو یه صفحه ببینین. هم اینکه پس از ثبت سایت در الکسا شما می تونین واسه هرکدوم تولبار مخصوص طراحی کرده و لینک دانلود اونو در اختیار کاربران بذارین. آمار تعداد دانلود تولبار و تعداد کاربرانی که ازش استفاده میکنن هم واسه شما در همین صفحه نشون داده می شه. واسه شروع روند ثبت سایت در الکسا روی دکمه Add it Now کلیک کنین.

نمونه کد کامنت

<!– JqytVGeB1iR1WiShyK6oXt4JvnU –>

نمونه کد متا تگ

<meta name=”alexaVerifyID” content=”JqytVGeB1iR1WiShyK6oXt4JvnU” />

پس از قرار دادن کد و ذخیر فایل به صفحه ثبت سایت در الکسا برگشته و روی دکمه Verify my ID کلیک کنین. در این زمان با پیغامی مبنی بر تایید هویت مواجه میشین و می تونین با کلیک روی دکمه Continue به مرحله بعدی برید.

پس از ذخیر سازی و تایید اطلاعات این صفحه، مراحل ثبت سایت در الکسا به پایان رسیده و می تونین از بخش داشبورد سایتای خود رو مدیریت کنین. قدم بعدی طراحی تولبار الکسا و پیشنهاد اون به کاربران سایته که در مقالات آینده به صورت اختصاصی آموزش داده می شه.