درباره سایت الکسا

رتبه الکسا چیجوری محاسبه می شه؟

سایت الکسا هیچوقت تموم رموز کاری خود رو برملا نکرده و منابع اطلاعاتی خود واسه تعیین رتبه الکسا رو بطور کامل معرفی نمی کنه، ولی میشه با بررسی اصول اولیه جمع آوری اطلاعات به وسیله الکسا درک بهتری از رتبه سایت داشت.

با در نظر گرفتن اطلاعات خود سایت الکسا

رتبه سایت در الکسا براساس اندازه بازدید صفحات و تعداد بازدیدکنندگان در ۳ ماه گذشته و براساس اطلاعات تولبار الکسای کاربران و منابع اطلاعاتی جورواجور تعیین می شه.

در مرحله اول الکسا تعداد بازدیدکنندگان و اندازه بازدید صفحات واسه تموم سایتا تو یه روز رو محاسبه می کنه و رتبه سایت شما این وسط براساس این دو عامل اصلی محاسبه می شن. هم اینکه در یکی دیگه از صفحات الکسا می خونیم که:

سایت الکسا بدون اطلاعات بدست اومده از تولبار کاربران وجود نداره، هر کاربری که از این تولبار استفاده می کنه علاوه بر به کار گیری امکانات اون به الکسا هم کمک می کنه. در واقع هر کاربر با به کار گیری تولبار الکسا اطلاعات مفیدی مانند اینکه چه استفاده ای از اینترنت داره و چه سایتایی مناسبند و چه سایتایی نیستن در اختیار این سایت قرار میده. این اطلاعات واسه محاسبه تعداد لینک ورودی سایتا و رتبه جهانی الکسا بکار می رن.

هر چقدر کاربران بیشتری از این تولبار استفاده کنن، کارکرد الکسا دقیق تر و بهتر می شه.

همونطور که در بالا خوندیم سایت الکسا بخش بزرگی از اطلاعات خود واسه تعیین رتبه الکسا رو از راه تولبار کاربران بدست می آورد، پس واسه کسب بهترین رنک الکسا شما نه فقط به بازدید بیشتری نیاز دارین بلکه شما به بازدیدکنندگانی نیاز دارین که تولبار الکسا رو هم نصب کردن.

این مشکل اصلی یکی از مشتریان بود که با افزایش تعداد بازدیدکنندگان رتبه بهتری در الکسا کسب نمی کرد، سایت این مشتری در مورد تفریح و سرگرمی بوده و مشتریان اونا عموما از نوجوانان و کاربران غیر حرفه ای اینترنت بودن که با احتمال خیلی کم تولبار الکسا رو نصب می کنن. بله، کارکرد الکسا ضعفایی داره ولی به چه دلیل واسه ما تا این حد مهمه؟

به چه دلیل باید به رتبه الکسا توجه کنیم؟

۱- بهبود رنک گوگل سایت

هیچ مدرکی واسه تاثیر رتبه الکسا بر تعیین پیج رنک گوگل وجود نداره و این دو سایت به شکل جداگونه فعالیت می کنن ولی بیشتر فعالیتایی که واسه بهبود رتبه الکسا سایت خود باید انجام بدین مستقیما بر پیج رنک گوگل شما تاثیرگذارند و ملاک مناسبی واسه شمان.

۲- تبلیغات بیشتری بفروشین

تبلیغ کنندگان اینترنتی و مشتریان شما زمان اراده کردن به رتبه الکسا سایت شما توجه می کنن و اونو عامل مهمی واسه تعیین محل تبلیغات خود در نظر می گیرن. مثلا در گرفتن تبلیغات اینترنتی واسه یه سایت، دارا بودن رتبه ای زیر ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ الکسا بسیار اهمیت داشته و موجب افزایش هزینه تبلیغات می شه.

اراده کردن

۳- اندازه کیفیت سایت

بهتر بودن رتبه الکسا از دید کاربران نشون دهنده به روز و به درد بخور بودن مطالب سایت شما میشه. از اونجایی که سایت الکسا مستقیما به درد بخور بودن محتوای صفحات شما رو اندازه گیری نمی کنه، به روز بودن و به درد بخور بودن اونا می تونه رتبه بهتری واسه شما به همراه داشته باشه، چون بازدیدکنندگان بیشتری رو به سایت شما می کشه. از طرف دیگه همین بازدیدکنندگان رتبه الکسا شما رو واسه تعیین اندازه اعتبار سایت و مطالب شما در نظر می گیرن.

آموزش بهبود رتبه الکسا

اگه شمام مانند بعضی مشتریان بازدیدکنندگان زیادی دارین ولی از رتبه الکسا خود راضی نیستین چه کاری می تونین انجام بدین؟

۱- تولبار الکسا رو روی مرورگر خود و همکاران تون نصب کنین

۲- مطالب مفیدتر و طولانی تری در سایت خود داشته باشین

۳- تبلیغات خود رو با دقت بیشتری انجام بدین

۴- به سایت الکسا برید و هویت خود رو به عنوان صاحب سایت تایید کنین

۵- اطلاعات سایت خود رو در الکسا تکمیل کنین

۶- از مشتریان خود بخواین تا به الکسا برن و در مورد شما نظر بدن

۷- بازدیدکنندگان خود رو تشویق به نصب تولبار الکسا کنین

۸- تولبار الکسا خود رو در این سایت بسازین و امکاناتی متناسب با نیاز مشریان خود در اون بذارین

در آخر نمونه تولبار الکسا سایت نماسایت رو واسه شما قرار دادیم: